12 квітня 2013 року. Міжнародна пересувна виставка «Чорнобиль: Люди – Місця – Солідарність – Майбутнє», м. Черкаси

З 12 по 20 квітня у Краєзнавчому музеї міста Черкаси експонується міжнародна пересувна виставка «Чорнобиль: Люди – Місця – Солідарність – Майбутнє», яку відвідали і ми, працівники Черкаського обласного Центру медико-соціальної експертизи, що являється одним із ініціативних членів проведення цього заходу за активної участі його керівника Лепського Владлена Володимировича.

До закладу виставка має безпосереднє відношення, оскільки ми постійно опікуємося вирішенням питань соціального захисту та реабілітації постраждалих від впливу шкідливих наслідків аварії на ЧАЕС.

В Черкасах виставка функціонує завдяки голові міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Гончарову Олегу Михайловичу та за підтримки Любові Негатіної — представника Міжнародного освітянського центру Дортмунда (Німеччина).

Мета виставки – зберегти пам’ять про ті події, надати суспільству, особливо молоді, більше інформації про наслідки катастрофи.

Експозиція складається з ряду інтерактивних стендів, присвячених різним аспектам катастрофи та європейському рухові солідарності, які виникли після аварії. Серед матеріалів – уривки з телевізійних новин 1986 року, численні фотографії з місця подій, документальні кіноматеріали.

Ми не тільки прочитали інформацію, але й прослухали записані спогади очевидців, переглянули записи з місця ліквідації наслідків аварії, мали можливість оцінити розміри трагедії за допомогою вбудованих цифрових карт.

Дякуємо керівництву Центру за надану можливість ознайомитись з матеріалами виставки.