1 грудня 2012р. напередодні Міжнародного дня інвалідів, м.Сміла

01 грудня 2012 року напередодні  Міжнародного дня  інвалідів, за ініціативи Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико – соціальної експертизи» відбулося засідання «круглого столу» в м. Сміла, на якому розглядалися питання щодо ролі і місця людей з обмеженими можливостями в житті суспільства, удосконалення системи реабілітації інвалідів.

Захід відбувся в приміщенні громадської організації інвалідів «Відродження», яку очолює В.Я. Линник.

На засіданні «круглого столу» були присутні голова спеціалізованої радіологічної МСЕК Масенко Н.В., голова ЛКК Смілянської міської лікарні Л.Б. Козловська, представники Червоного Хреста, члени громадської організації «Відродження», інваліди.

Голова спеціалізованої радіологічної МСЕК розповіла про права інвалідів згідно конвенції ООН, про дотримання принципів реалізації прав і задоволення потреб інвалідів, інтеграції в суспільне життя.

Сучасна система соціального захисту інвалідів охоплює не лише Державну допомогу та Пенсійне забезпечення,  систему пільг і компенсацій та соціально-побутове обслуговування, але й включає охорону здоров’я, освіту та зайнятість осіб з інвалідністю, а також соціальну і професійну інтеграцію в суспільство.

Під час «круглого столу» окремим питання виступало питання працевлаштування інвалідів, практика свідчить, що залучення громадян з інвалідністю до сфери праці важливе як для них самих, так і для держави, оскільки підвищується життєвий рівень інвалідів, збільшується можливість самореалізації.

Розглядалися питання першочергового надання житла інвалідам, будівництво гаражів для автомобілів з ручним керуванням, забезпечення автомобільним транспортом та технічними засобами.