Семінар на тему: «Надання соціальних послуг в умовах децентралізації» с. Білозір’я

       14.03.2018 року в с. Білозір’я  Черкаського району відбувся семінар на тему: «Надання соціальних послуг в умовах децентралізації». Участь в якому прийняли представники об’єднаних територіальних громад (ОТГ), Департаменту соціального захисту Черкаської ОДА, обласного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді, КЗ “Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР”, громадських організацій людей з інвалідністю.

  З вітальним словом виступив голова ОТГ Міцук В.П., який наголосив про необхідність створення в Черкаській області «Асоціації територіальних об’ єднаних громад».

      Наразі в області створено 26 ОТГ , представники 17 з них були присутніми на семінарі.

    Департаментом соціального захисту ЧДА визначено пріоритети в соціальній сфері. Увага зосереджена на 4-х пріоритетах у сфері соціальної політики, а саме:

  • реформа оплати системи оплати праці, посилення соціального захисту працюючих громадян;
  • реформа системи пенсійного забезпечення;
  • запровадження ефективного адресного надання державної соціальної допомоги;
  • децентралізація системи соціальних послуг та їх розвиток на рівні ОТГ.

    Заступник головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Теліженко О.В. спільно з Асоціацією інклюзивного реабілітаційно- соціального туризму презентували новий напрямок роботи з особами з інвалідністю — інклюзивний туризм.

      Інклюзивний реабілітаційно — соціальний туризм — це сучасний вид туризму, який дозволяє включити в туристичну діяльність будь- яку людину, незалежно від її фізичних можливостей, з урахуванням особливостей її фізичного стану і розглядається як потужний засіб активної реабілітації та соціальної послуги, який структурно включає в себе медичні, психологічні, педагогічні, фізичні, професійні, трудові, фізкультурно- спортивні та соціально- побутові заходи з урахуванням доступності та інтеграції її в усі сфери життєдіяльності суспільства.

Основні напрямки інклюзивного реабілітаційно — соціального туризму (ІРСТ):

  • лікувально- оздоровчий;
  • культурно- пізнавальний;
  • сімейно- молодіжний;
  • професійно- трудовий;
  • неолімпійських видів спорту.

 Можливості туризму, як виду реабілітації досить великі, це:

  • реалізація рухової активності, яка підвищує психічну стійкість організму;
  • допомога у встановленні соціальних контактів, що дасть можливість соціально активізуватись в процесі туристичних заходів;
  • здійснює інтелектуальну, виховну та пристосувальну дію на людину з інвалідністю
  • розвинути здатність до самообслуговування та організувати свій побут в умовах навколишнього середовища.

      Восени 2016 року в м. Умань проведений І-й науково- практичний симпозіум на тему «Актуальні проблеми впровадження Інклюзивного реабілітаційно — соціального туризму в Україні», в резолюцію якого було внесено створення науково- дослідного Інституту інклюзивного реабілітаційно — соціального туризму та Національного комітету з Інклюзивного туризму. Згідно рішення симпозіуму розробляється довідник- енциклопедія надання реабілітаційних та соціальних послуг відповідними видами ІРСТ.

     Тому дуже важливо, щоб інклюзивний туризм, як вид реабілітації, був віднесений в нашій державі до «соціального або медичного туризму», що субсидується державою з коштів, які виділяються на соціальні потреби людей з інвалідністю. Туризм є унікальним явищем для реабілітації людей з обмеженими можливостями та включає в себе як пізнавальний процес, так і дає можливість повноцінної соціалізації. Процес цей взаємовигідний- всі люди потребують спілкування, а інколи інвалід своїм прагненням до життя, волею може надихнути здорову людину до кращого сприйняття та осмисленого прожиття кожної хвилини життя.