Міжнародний день щастя

   18 березня 2016 року на базі комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» відбулась благодійна акція, приурочена до Міжнародного Дня щастя для дітей учасників АТО з інвалідністю «Щастя багато не буває». Ініціатором та організатором заходу виступив головний лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» ЛепськийВ.В. з коллективом за активної підтримки Управління охорони здоров’я ЧОДА та громадських організацій учасників АТО та волонтерів Черкащини.

  20 березня по ініціативі ООН відзначається Міжнародний день щастя. Рішення про заснування цього свята було прийнято в 2012 році. Згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН, Міжнародний день щастя прийнято щорічно відзначати 20 березня. У своїй резолюції Генеральна Асамблея підкреслила, що прагнення до щастя є однією з основоположних цілей людства, і рекомендує всім країнам-членам ООН відзначати Міжнародний день щастя шляхом проведення просвітницьких та суспільно-роз’яснювальних заходів.

  Організатор заходу :Комунальний заклад «Черкаськийобласний центр медико-соціальної екcпертизи Черкаської обасної ради».

    Місце та час  проведення: м. Черкаси, вул. Волкова 22 , конференційна зала КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» , 18 березня о 12: 00 годині .

    Запрошені та учасники: діти учасників АТО: військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Національної Гвардії України, Збройних сил україни, Міністерства внутрішніх справ України, фахівці КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», КЗ «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» ЧОР. Громадська організація «Черкаський союз учасників АТО», Черкаська волонтерська організація «Громадський БлокПост», ГО «Об’єднання Бійців Реформаторів».

 Захід урочисто відкрили начальник Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лобас М.В. та головний лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Лепський В.В.

Мета заходу:

   Ситуація, що склалася на Сході України, не залишає байдужими нікого. Люди боляче сприймають звістки, які надходять із зони антитерористичної операції (АТО), з «найгарячішого» регіону держави. Ще важче і трагічніше сприймають всі ці події діти, адже вони живуть в постійному напруженні, в постійних розмовах про небезпеку, яку оточує їх батьків, що обороняють кордони нашої країни. Діти учасників АТО швидше дорослішають, досить рано залишаючи «Країну дитинства та мрій». 

Нагородження  учасника  АТО Савчука В.В. пам’ятною медаллю головою Черкаського обласного осередку ВСГО Товариство українських офіцерів Шором О.М. 

   Психологічна реабілітація, як дітей учасників АТО, так і самих бійців є одним із пріоритетних завдань в державі на найближчий час, що дасть змогу адаптуватись їм до мирного життя, уникнути негативних наслідків війни (самогубств) та виростити здорове та щасливе покоління.

   Згідно аналізу фахівців КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» щодо психологічного та емоційного стану більшості учасників АТО, які пройшли освідчення на МСЕК, вони потребують психологічної реабілітації, а деякі – навіть кваліфікованої допомоги психіатра.

   На захід завітали близько тридцяти дітей учасників АТО: військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Національної Гвардії України, Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України. Маленькі патріоти  були не тільки глядачами дійства, але і самі відчули себе справжніми ілюзіоністами, приймаючі участь в постановці фокусів. А оригінальні солодощі, презентовані колективом КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» стали для них приємною несподіванкою.

    Захід створив місток між усіма сторонами реабілітаційного процесу і став першою сходинкою до надання комплексної реабілітації дітям учасників АТО в комунальному закладі «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» ЧОР.

Головний лікар КЗ “Обласний дитячий санаторій “Пролісок” ЧОР Бойтінко І.А

   Даний захід мав соціально-психологічний характер, спрямований на створення безпечного простору, де діти можуть відчути себе звичайними дітьми, де можуть звільнитись від негативних емоцій та думок, що переповнює їхнє життя, поспілкуватись з однолітками, відчути справжню радість та бути щасливими.

   Самі учасники АТО, супроводжуючи своїх дітей на свято, також несподівано для себе занурились  в атмосферу магії , створену  професійним фокусником-ілюзіоністом. Це також є елементом психологічної реабілітації та адаптації учасників бойових дій.

Найбільший фокус в житті – віддавати людям все найкраще , що в тебе є!