Міжнародна науково-практична конференція: «Філософсько-гуманітарні  читання.  Духовність та милосердя в сучасній медичній практиці», присвячена 140-річчю від дня народження  В.Ф.Войно – Ясенецького (Святого Луки, Архієпископа Кримского).

    «Гортаючи сторінки людської історії, ми зустрічаємо долі людей, які є знаковими  для  цілої епохи та історії. Їх долі стають поворотним пунктом для всіх наступних поколінь. Ці люди як вказівники на дорозі. Їхнє життя особливе, воно далеке від вигоди та порожніх цілей. Їх справа, їх внесок в історію отримав шалений розмах, а їх спадщина безцінна. Джерелом і рушійною силою їхнього життя стала любов, яка межує із самопожертвою і самозреченням. Головне для них — людина, будь-яка, ким би вона не була.»      

                                                                           Митрополит                                                                            Пентапольський та Агролідський                                                                                               Нектарій Антонопулос. 

    20 жовтня в м. Черкаси відбулась міжнародна науково-практична конференція, яка занесена до реєстру конференцій МОН України, на тему: «Філософсько-гуманітарні  читання.  Духовність та милосердя в сучасній медичній практиці», присвячена 140-річчю від дня народження  В.Ф.Войно – Ясенецького (Святого Луки, Архієпископа Кримского) непересічної особистості, людини, яка гармонійно  поєднала у собі високу освіченість легендарного хірурга  та глибоку віру православного архієрея, людини, яка служила людям як пастир та як лікар з великою любов’ю та самопожертвою. 

В процесі проведення конфренції піднімались актуальні питання сучасного соціально-гуманітарного простору. Ініціаторами та організаторами заходу стали ДЗ «Дніпропетровська медичнаакадемія МОЗ України», Черкаська медична академія, КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР».

  

    Життєвий шлях Валентина Феліксовича пов’язаний з нашою Черкаською землею. Він працював земським лікарем Деньгівської дільниці на Золотоніщині, родом з Черкащини була його улюблена дружина Анна Ланська, у Черкасах народилась їхня донечка Оленка. Тривалий час в нашому місті жили з родинами брати – Володимир і Павло Ясенецькі-Войно,тут доживали віку та поховані батьки Святого Фелікс Станіславович та Марія Дмитрівна… .Про ці та багато інших цікавих фактів з життя Валентина Феліксовича та його родини розповіла  тележурналістка Галина Компанієць в документальному фільмі «Родом з України», що присвячений Святому Луці, Архієпископу Кримського( В.Ф.Войно-Ясенецькому) та був представлений до уваги учасників конференції.

      Заходи в  Соборному парку м.Черкаси приурочені конференції «Філософсько-гуманітарні  читання.  Духовність та милосердя в сучасній медичній практиці».

Відвідування пам’ятника Святителя Луки, архієпископа Кримського, професора медицини В.Ф. Войно-Ясенецького (на фото представники колективів організаторів конференції:  ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Черкаська медична академія та  КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР»).

        Відвідування єдиного в Україні храму-пам’ятника «Чорнобильський Спас»,            

Вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Вшанування пам’яті загиблих учасників АТО.

 Заходи в  приміщенні  Черкаської медичної академіїприурочені конференції «Філософсько-гуманітарні  читання.  Духовність та милосердя в сучасній медичній практиці».

Святкове привітання учасників конференції студентами Черкаської мединої академії.

Церемонія відкриття лекційної аудиторії імені Святого Луки(Войно-Ясенецького).

 

Нагородження колективів КЗ «Черкаський обласний центр МСЕ ЧОР» та Черкаської медичної академії від Голови Черкаського представництва «Конфедерація громадських організацій інвалідів України Каштана С.М. та голови правління Всеукраїнської Чорнобильської спілки інвалідів Черкаського обласного осередку.

Привітальне відеозвернення канд.мед.наук, професора, заслуженого лікаря України, головного лікаря-головного експерта КЗ “Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР”, почесного члена Вченої ради  ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗУ» Лепського В.В. .  

Доповідь ректора Черкаської медичної академії, к.мед. н, доцента, академіка УАН, заклуженого лікаря України Губенко І.Я..

Доповідь проректора ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» , Лауреата Державної премії України, заслуженого лікаря України, д.м.н., проф. Науменка Л.Ю.

Доповідь представника Черкаської єпархії від імені Владики Сафронія, митрополита Черкаського і Канівського УПЦ.

Доповідь представника єпархії Грецької православної церкви — митрополита Пентапольського і Агролідського Нектарія Антонопулоса.

Доповідь професора, д.м.н., голови Асоціації хірургів Греції, члена Асоціації «Лікарі без кордонів», завідувача Другої хірургічної клініки Центральної державної клінічної лікарні «Евангелізмос», м. Афіни Георгія Папагеоргіу.

Доповідь, представника ДУ «Український науково-дослідний інститут проблем інвалідності», м. Дніпро, к.м.н. Маметьєва А.О.

Доповідь,  головного позаштатного спеціаліста з медико-соціальної реабілітації інвалідів  Управління  охорони здоров’я Чоркаської  ОДА, заступника головного лікаря  КЗ  “ЧОЦ МСЕ ЧОР” Макаренко С.В.  

Доповідь студентів ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України»

Доповідь студентів Черкаської медичної академії.

Нагородження учасників конференції.

   Підсумовуючи матеріали доповідей учасники конференції  висловили думку про те, що медики повинні мати високі моральні та етичні якості, а  це зібрання є продовженням доброї справи духовного зростання медичних  працівників, яскравий приклад якого подав своєю діяльністю, зумівши плідно синтезувати християнство з медичною наукою, Святий Лука. Результатом роботи конференції стала збірка наукових праць за підтримки головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Лепського В.В., в якій реалізовані вкрай своєчасні дослідницькі завдання, які стали важливим кроком на шляху формування фундаментальних парадигм моральної самосвідомості сучасної України.